avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu mai mic dupa noua lege a salarizarii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu mai mic dupa noua lege a salarizarii?

Bun gasit! Dupa reincadrarea in baza noii legi a salarizarii, salariul meu va fi mai mic cu aproape 25%. Am vreo sansa daca voi contesta in instanta? Exista vreo lege care sa prevada ca drepturile salariale trebuiesc mentinute la nivelul anterior? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:25, 13 Februarie 2018
NImeni nu va poate spune ce sanse aveti .

De ce scade asa de mult salariul ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare - cum se va calcul salariul ? ce prevederi legale se vor aplica ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rog foarte frumos sa ma ajutati cu un raspuns ! In urma unui examen, 3 salariati au fost promovat pe un grad profesional imediat ... (vezi toată discuția)
Reîncadrare conform legii salarizării nr 153/2017 alexj17 alexj17 Bună ziua Ce acte trebuie întocmite pentru a reîncadra personalul contractual al unei instituţii publice de subordine locală conform noii legi a ... (vezi toată discuția)
Reducere venituri salariale? sunt cadru didactic și în 1.09.2017 ... elenaalbean elenaalbean Reducere venituri salariale? Sunt cadru didactic și în 1.09.2017 am revenit la catedra de profesor după 2 ani în care am fost detașata pe funcția de ... (vezi toată discuția)