Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu mai mic dupa noua lege a salarizarii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu mai mic dupa noua lege a salarizarii?

Bun gasit! Dupa reincadrarea in baza noii legi a salarizarii, salariul meu va fi mai mic cu aproape 25%. Am vreo sansa daca voi contesta in instanta? Exista vreo lege care sa prevada ca drepturile salariale trebuiesc mentinute la nivelul anterior? Multumesc.
NImeni nu va poate spune ce sanse aveti .

De ce scade asa de mult salariul ?