Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii in 2018 pensionar angajat cu 2 ore
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii in 2018 pensionar angajat cu 2 ore

Buna ziua,
as dori sa stiu ce contributii datoreaza in 2018 un pensionar angajat cu 2 ore si salar de 475 ron.
Momentan simularea de calcul arata un rest de plata negativ.

Multumesc!
george-neagu, moderator
Pentru pensionari, baza de calcul pentru contributii este venitul brut si nu salariul minim, prin urmare nu poate rezulta un rest de plata negativ.