avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii in 2018 pensionar angajat cu 2 ore
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii in 2018 pensionar angajat cu 2 ore

Buna ziua,
as dori sa stiu ce contributii datoreaza in 2018 un pensionar angajat cu 2 ore si salar de 475 ron.
Momentan simularea de calcul arata un rest de plata negativ.

Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 13 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: elenazan , utilizator 18:05, 13 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru pensionari, baza de calcul pentru contributii este venitul brut si nu salariul minim, prin urmare nu poate rezulta un rest de plata negativ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit andregh andregh BUna ziua, La o Asoc de Proprietari avem un angajat cu CIM , cu timp partial de munca avand fctia de fem de serviciu. Are functia de baza avand un salariu ... (vezi toată discuția)
Cat trebuie sa plateasca angajatorul pentru contractul meu part time de 2 ore? Samicri Samicri Buna ziua, Sunt medic rezident si am incheiat contractul de munca cu spitalul la care voi lucra ( angajatorul fiind MS ). Pentru acest contract voi plati ... (vezi toată discuția)
Contributii sociale obligatorii pentru angajatori salariati norma partiala NegoitaMaria NegoitaMaria As dori sa aflu daca, pentru o persoana pensionata de boala gradul III cu drept de munca de 4 ore , se platesc din luna august 2017 contributii sociale ... (vezi toată discuția)