avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat.

Comunicarea hotararii penale sa facut pe data de 3/1/2017. Sa dat inchisoare cu suspendare 60 zile in folosul comunitati frecventarea unui program de reabilitare plus semnatura la fiecare 4 luni. Intrebarea mea este. . .pot sa dau de permis acum ? Practic a trecut un an de la incheierea hotararii penale . .... nu ? Multumesc frumos.

Alte discuții în legătură

Redobandire permis conducere anulat tytyrez77 tytyrez77 Azi Am avut dosar si permisul anulat ,dupa prima anfatisare a mai durat cam 30 de zile si a aparut pe portal aceasta hotarare,,,,,,PENTRU ACESTE ... (vezi toată discuția)
Condamnare conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe (art.336 ncp) zapata_29 zapata_29 Ora estimata: 09:00 Complet: P3COMPLET CONTINUITATE Tip solutie: Condamnare Solutia pe scurt: În baza art. 336 alin.(1) Cod penal cu aplic. art. 396 ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis anulat alex_bs alex_bs Buna seara, Sunt si eu intr-o situatie delicata. Am avut permisul suspendat pe 3 lun pentru viteza. In perioada aceast am fost prins de doua ori conducand ... (vezi toată discuția)