Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partener agresiv
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partener agresiv

Mama fara ajutor cu copil de 5 luni locuind în chirie cu tatăl copilului dar fara nici un venit ,ea, iar el este foarte agresiv...bea mereu urla si sperie copilul...o bate pe mama...iar ea nu are unde sa meargă cu copilul ce este de facut?
Multumesc anticipat!
Poate, in cadrul unui centru maternal, de pe raza sectorului de domiciliu atat mama cat si copilul ar fi in siguranta... Daca nu exista un centru maternal, cel putin ar trebui informat DGASPC-ul de sector.
La politie! Sa depuna plangere si sa mearga apoi cu plangerea/plangerile sa ceara ordin de protectie. Cand face plangetea politia o va informa despre centrele mama si copil disponibile pentru protejarea ei si a minorului.
Sunati la telefonul 0721 561 124 -fundatia ANAIS (pentru ajutorarea femeilor abuzate), Intrebati de dna Mangu - va va da toate informatiile necesare, iar daca sunteti din Bucuresti, va va indruma la cel mai apropiat Centru pentru femei abuzate .