Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire salariu 1 Martie 2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire salariu 1 Martie 2018

Sunt angajat in functia de maseur ,in compartimentul specialitate medicala la un Camin pentru persoane varstnice,de la 1 Martie 2018 imi va creste si mie salariul la nivelul salariilor de baza stabilite pentru anul 2022 ? Va multumesc.
Buna seara ,

Nu se stie .
depinde de incadrare si sporurii.

Cu drag
Sunt incadrat cu norma intreaga,pe durata nedeterminata si am doar sporul de vechime.
patryc74, utilizator
Daca va referiti la majorarea prevazuta de Legea 153/2017 pentru medici si asistentii medicali, adica trecerea la salariul la nivelul anului 2022, raspunsul meu este ca dvs. nu veti beneficia de aceasta marire.Numai in conditiile in care legea va fi modificata in acest sens.