avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Conturile in care se vireaza contributiile ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Conturile in care se vireaza contributiile cas,cass,contrib.asiguratorie de munca si impozitul pe salarii

Pentru a plati cu FV la trezoreria sect.6 pentru luna ianuarie 2018 contributiile:cas,cass,contrib.asig.de munca si impoz.pe salarii in ce conturi trebuie virate?
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Vineri, 16 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 18:54, 17 Februarie 2018
In cele doua conturi unice: BS si BAS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata retineri salariale din ianuarie 2018 Apostol Pacuta Apostol Pacuta Buna ziua, as dori sa stiu daca cu ianuarie 2018, plata CAS, CASS si impozit pe veniturile din salarii precum si plata asiguratorie de 2,25% datorata de ... (vezi toată discuția)
Taxe salarii elascurtu elascurtu Buna:) As vrea sa stiu si eu in ce conturi IBAN ale trezoreriei se platesc taxele aferente salariilor (CCI, somaj pers, somaj unit, cass pers, cass unitate, ... (vezi toată discuția)
ordine plata 25 iulie ama77 ama77 Acum se intocmesc cate 3 ordine plata pentru salarii,adica: 1-bug stat 2-asig sociale 3-sanatate sau,2,ca pana acum,adica; 1-bug de stat ... (vezi toată discuția)