Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Conturile in care se vireaza contributiile ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Conturile in care se vireaza contributiile cas,cass,contrib.asiguratorie de munca si impozitul pe salarii

Pentru a plati cu FV la trezoreria sect.6 pentru luna ianuarie 2018 contributiile:cas,cass,contrib.asig.de munca si impoz.pe salarii in ce conturi trebuie virate?
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
In cele doua conturi unice: BS si BAS.