avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA activități de contabilitate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA activități de contabilitate

Bună ziua,
Vă rog să mă ajutați cu o clarificare: în ce condiții îmi pot înființa un PFA, având ca obiect de activitate "Activități de contabilitate - 6920" ? Este necesară absolvirea unei Facultăți Economice, sau poate fi suficient un atestat recunsocut de Ministerul Muncii și Ministerul Educației?
Mulțumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 16 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Roxana789 , utilizator 14:36, 16 Februarie 2018
Trebuie sa aveti calitatea de expert contabil sau contabil autorizat ,calitate atestata de CECCAR .
Vă mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot infiinta un pfa? gabriela neamtu gabriela neamtu Daca am absolvit ASE si am urmat ulterior un curs de contabilitate (am obt o diploma avizata MEC) si un curs de inspector resurse umane, pot sa infiintez un ... (vezi toată discuția)
Inregistrare pfa cod caen 6920 virginicadoinaoprea virginicadoinaoprea Sunt economist de profesie si contabil sef de 21 de ani. Va rog sa-mi spuneti daca pot inregistra PFA pe codul CAEN 6920 fara sa am atestat de expert contabil ... (vezi toată discuția)
Pfa cod caen 6920 AndreeaEnache AndreeaEnache Buna ziua, Am o nelamurire tinand cont ca am tot citit varii pareri Eu ca si economist , absolventa de studii superioare, avand si un curs de calificare pe ... (vezi toată discuția)