Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA activități de contabilitate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA activități de contabilitate

Bună ziua,
Vă rog să mă ajutați cu o clarificare: în ce condiții îmi pot înființa un PFA, având ca obiect de activitate "Activități de contabilitate - 6920" ? Este necesară absolvirea unei Facultăți Economice, sau poate fi suficient un atestat recunsocut de Ministerul Muncii și Ministerul Educației?
Mulțumesc anticipat
george-neagu, moderator
Trebuie sa aveti calitatea de expert contabil sau contabil autorizat ,calitate atestata de CECCAR .
Vă mulțumesc!