Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE

A intervenit o situatie medicala care ma pune in incapacitate fizica permanenta de a lucra. Urmeaza sa-mi depun demisia la firma si doresc sa stiu daca mai intra in discutie perioada de preaviz.
Dacă angajatorul accepta atunci poate renunță la preaviz.

In caz contrar, perioada de preaviz se va suspenda pe durata concediului medical.