Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Indemnizatie prenatal si posnatal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Indemnizatie prenatal si posnatal

buna ziua,
pe 10 aprilie 2018 urmeaza sa nasc si ma intereseaza cum se calculeaza concediul postnatal adica daca se ia in calcul prenatalul la calcul.
eu merg la servici pana pe data de 01 aprilie dupa care am prenatal 126 de zile. cand se va calcula postnatalul se vor lua in calcul ultimele venituri pe 12 luni inclusiv cu prenatulul de 4 luni chiar daca l am luat mai mult dupa nastere?
iar, referitor la concediul de odihna pe anul 2018 eu merg la servici pana pe 01 aprilie 2018, dupa care am prenatal 4 luni, cate zile de concediu de odihna mi se cuvin pe anul 2018?
george-neagu, moderator