Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie

Buna ziua,
urmeaza sa nasc pe 10 aprilie 2018 si pe 01 aprilie 2018 sa intru in concediu prenatal 126 zile (4 luni si ceva) . vream sa va intreb daca se ia in calcul la calcul indemnizatiei crestere copil si prenatalul de 4 luni chiar daca este dupa nastere. adica in cele "ultimele 12 venituri nete " intra si cele 4 luni de prenatal chiar daca sunt dupa nastere luate?
Se ia in considerare veniturile realizate in cele 12 luni eligibile pentru CCC, anterioare datei de nastere a copilului,