Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Recunoasterea diplomei obtinute in Romania
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Recunoasterea diplomei obtinute in Romania

Buna ziua.. ce trebuie sa fac pentru a fi recunoscuta in Italia diploma de absolvire cu titlu de igienist dentar 1996 la Univ Carol Davila Bucuresti...multumesc.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna ziua, in primul rand traduceti si legalizati, dupa care mergeti la Universitate in Italia cu documentul si intrebati ce alte documente pe langa diploma tradusa si legalizata va sunt necesare. Cerintele Universitatii pot fi diverse de la o Universitate la alta de aceea va recomand sa mergeti direct la ei sa intrebati.