avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce fel de document de la notar?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce fel de document de la notar?

Buna,
Am o casa la tara unde locuieste tatal meu.
Avem nevoie de un document de la notar care sa ii permita sa se racordeze la gaz, sa obtina o autorizatir de constructie etc. fara a fi nevoie sa fiu eu prezent ca proprietar.
As dori sa faca aceste lucruri in numele meu.
Ce document am nevoie de la notar pentru aceasta dar fara a putea vinde, sau intraina proprietatea.
Multumesc frumos anticipat.
Ultima modificare: Marți, 20 Februarie 2018
dragosbuc, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:52, 20 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
O procura prin care îl împuterniciti să încheie contractul de furnizare a gazelor naturale.
O procura prin care îl împuterniciti să obțină autorizația de construire pentru..... (ce doriti dvs să construiți)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lucrare la instalatia de gaze de pe o proprietate particulara ContSters218995 ContSters218995 S-ar putea un raspuns concret? Va prezint un caz:-proprietar1 la curte cu casa, detine o instalatie de gaze efectuata conform unui proiect legal, platita, ... (vezi toată discuția)
Intabulare constructie nou (mansarda) fm_2511 fm_2511 Buna Am construit o mansarda (cu banii mei) peste casa parintilor mei care sunt proprietari pe casa si teren. Autorizatia de constructie si restul ... (vezi toată discuția)
Limita construire casa cu etaj fata de hotarul cu vecinii Iuliana LAMPA Iuliana LAMPA Vecinul meu a construit o casa anul trecut fara autorizatie de constructie. Anul acesta imi cere sa-i dau semnatura ca sunt de acord cu construirea casei la ... (vezi toată discuția)