Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce fel de document de la notar?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce fel de document de la notar?

Buna,
Am o casa la tara unde locuieste tatal meu.
Avem nevoie de un document de la notar care sa ii permita sa se racordeze la gaz, sa obtina o autorizatir de constructie etc. fara a fi nevoie sa fiu eu prezent ca proprietar.
As dori sa faca aceste lucruri in numele meu.
Ce document am nevoie de la notar pentru aceasta dar fara a putea vinde, sau intraina proprietatea.
Multumesc frumos anticipat.
dragosbuc, utilizator
O procura prin care îl împuterniciti să încheie contractul de furnizare a gazelor naturale.
O procura prin care îl împuterniciti să obțină autorizația de construire pentru..... (ce doriti dvs să construiți)