Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocație Germania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocație Germania

Fostul meu soț a lucrat din august 2016 până în decembrie 2017,trebuia sa primesc alocația pe aceste luni, el zice ca nu am primit nimik, am fost la Agenția Națională pt. Plăti și Inspecția Sociala și doamna mi-a dat o adresa de Germania sa scriu o scrisoare acolo. Ce ar trebui sa scriu în scrisoare și ce acte sa depun. Menționez ca fata e în custodia mea și are alocație de România de 200lei la care eu când am făcut actele nu am renunțat. Mulțumesc
Nu a primit nimic, deoarece nu a depus documentelenecesare pentru alocatia europeana.

In acest sens, mentionati in solicitarea dvs ce acte se pot depune pentru a primi alocatia europeana pentru perioada august 2016 - decembrie 2017.
Cornel Vasile, Consilier juridic