Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recalcularea dreptului la CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recalcularea dreptului la CO

Am lucrat la o firma de confectii din 4 .09.2016.Anul acesta 2017 am avut 2 zile de CO in luna aprilie si din nou CO colectiv in perioada 24.08-07.09 .La lichidarea lunii am avut surpriza sa mi se spuna ca nu am avut drept de CO decat 6 zile restul fiind trecuta in fara plata! Nici pana in ziua de azi respectiv 21feb 2018 nu mi s-a recalculat dreptul la zilele de CO.In data de 30 ian 2018 am incetat activitatea in acea firma .Ce sanse mai am sa primesc banii pe CO si cum sa procedez?
Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?
20 zile.
kryss72, utilizator
Am aflat azi ca de fapt sunt 21 de zile de CO...dar numai pe hartie!
Ma intereseaza cate sunt trecute in c.i.m. ...