avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recalcularea dreptului la CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recalcularea dreptului la CO

Am lucrat la o firma de confectii din 4 .09.2016.Anul acesta 2017 am avut 2 zile de CO in luna aprilie si din nou CO colectiv in perioada 24.08-07.09 .La lichidarea lunii am avut surpriza sa mi se spuna ca nu am avut drept de CO decat 6 zile restul fiind trecuta in fara plata! Nici pana in ziua de azi respectiv 21feb 2018 nu mi s-a recalculat dreptul la zilele de CO.In data de 30 ian 2018 am incetat activitatea in acea firma .Ce sanse mai am sa primesc banii pe CO si cum sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:27, 25 Februarie 2018
Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?
20 zile.
Ultima modificare: Joi, 22 Februarie 2018
kryss72, utilizator
Am aflat azi ca de fapt sunt 21 de zile de CO...dar numai pe hartie!
Ma intereseaza cate sunt trecute in c.i.m. ...
21

Alte discuții în legătură

Zile concediu- demisie andreitudor00 andreitudor00 Buna ziua! Am urmatoarea problema,poate ma poate ajuta cineva,la inceputul lunii iunie mi-am dat demisia prin acord comun,fara preaviz. In luna martie am ... (vezi toată discuția)
Nelamurire szivi64 szivi64 Am lucrat la o firma o luna si jumatate si cand am primit fluturasul am vazut ca nu mi sa calculat concediu de odihna pe perioada lucrata,oare nu am avut ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna vasiledela4 vasiledela4 Am lucrat la o firma am plecat cu demisia la zi am 21 de zile de concediu cum se calculeaza ziua? In cat timp trebuie ca firma sa imi trimita lichidarea ... (vezi toată discuția)