Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Ce se întâmplă dacă nu s-a trecut in revisal salariul brut de acum doi ani? Cine trebuie tras la raspundere? Se poate vedea dacă se face modificare acum?
Serviciul contabilitate si resurse umane. Puteti solicita un extras din registrul REVISAL
Am solicitat. o copie a revisalului și a dispozițiilor, conform acestora salariul din 1 septembrie 2015, adică 1176 nu se regăsește in revisal. Se poate adauga ulterior in revisal? Cine poate fi tras la raspundere? Cei de la ITM vor sesiza modificarea in cazul in care se va face?
mario4422, utilizator
Se poate face corectie in REVISAL.

Raspunderea o are persoana desemnata pentru completarea și transmiterea datelor în registru.

ITM-ul poate constata, fie la sesizarea salariatului, fie la un control , transmiterea cu intarziere a modificarii salriului.
Poate fi tras la raspundere pentru asta?
Disciplinar nu mai poate fi trasa la raspundere persoana desemnata pentru completarea și transmiterea datelor în registru.