Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Facebook

Daca cineva imi pune linkul profilului de facebook pe un grup,este penalizat prin lege?
Alina 2778, utilizator
Se consideră că un cont de facebook este spațiu public. În mod normal, și profilul dvs. ar fi tot unul public. Cred că este importantă și intenția cu care acea persoană a distribuit linkul către profilul dvs.
Depinde de situatie, eu nu ma pot gandi la una in care sa se poata naste drepturi la despagubire. Profilul este public, nu? Cine intra pe acel link nu vede mai mult decat daca va cauta singur.