Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat de 2 ori in la interval de o zi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat de 2 ori in la interval de o zi

Buna ziua. Acum 2 zile am fost prins de radar (masina neinscriptionata) cu 107 km/h in localitate, apoi a2a zi m-a oprit iar politia (echipaj din mers) tot in localitate 107km/h . Pe cat timp mi se suspenda permisul si cum pot sa fac sa micșorez aceasta perioada?
Multumesc
90+90, adica 180 zile, daca nu faceti contestatie in instanta, ceea ce mai prelungeste cu vreo 9 luni, sau un an acest deznodamant.