avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... este anularea unei casatorii efectuate in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

este anularea unei casatorii efectuate in strainatate(atat casatoria cat si anularea) recunoscuta in Romania?

Buna ziua,m-am casatorit in 2014 in malta si tocmai am obtinut astazi anularea acesteia pe baza unor motive intemeiate.Mai trebuie inregistrata casatoria si anularea in Romania daca practic aceasta este nula ?Este recunoscuta anularea in Romania?

Alte discuții în legătură

Certificat nastere copil simonalady simonalady buna ziua! Am o fetita pe care am nascut-o in Romania,tatal nu a recunoscut-o legal din motive de sanatate nu sa putu deplasa....pot obtine alt certificat ... (vezi toată discuția)
Divort la notar, certificat de casatorie cu erori materiale iuliana_p iuliana_p M-am casatorit in anul 2008 iar in anul 2014 am divortat la notar pastrand cu fostul sot o relatie extraordinara. La o saptamana dupa ce am semnat actele am ... (vezi toată discuția)
Casatorie in italia elena cailean elena cailean buna ziua. am o verisoara, care anul trecut s-a casatorit in italia cu un cetatean italian. au facut cununia civila acolo, dar aici in tara nu s-a inregistrat ... (vezi toată discuția)