Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Scara practicată din strada spre farmacie
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Scara practicată din strada spre farmacie

În cluj -napoca pe str.Dorobanti 25 doresc sa fac o scara din strada pentru a intra intr-un imobil cu destinația de farmacie
Apartamentul este la parter înalt în acest moment având destinația de locuință
Blocul în care de afla apartamentul este situat in zona de patrimoniu darnui este declarat că fiind monument sau in patrimoniu
Am sanse sa obtin o autorizație pentru construirea unei scări și o ușă în loc de fereastra? De pe harta satelit se vede imobilul
Trebuie sa detineti un proiect intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului si a avizului poziitiv al Ministerului culturii (fiind vorba de zona de patrimoniu) trebuie sa solicitati autorizatie de ctie. de la primarie (modificati arhitectura la strada a blocului).
Proiectantul va poate spune ce sansa aveti sa obtineti autorizatie de ctie.