Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Grup facebook demascare
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Grup facebook demascare

Pot fi atacata in instanta daca detin un grup pe facebook de demascare a teparelor?
In principiu da: oricine poate da in judecata pe oricine altcineva.
Depinde ce tepare, in ce baza etc.
daca faptele n-au fost dovedite, persoanele pot invoca atingeri aduse vietii private, etc.