Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont bancar Franta- cum il inchid de la distanta ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont bancar Franta- cum il inchid de la distanta ?

Buna ziua, daca plec din Franta si nu am inchis contul bancar din lipsa de timp, ce se intampla, cum pot sa il inchid din.Romania?
Multumesc
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc, dar daca platesc dinainte comisionul de administrare fara alte datorii, se poate sa il inchida ei fara alte probleme ptr mine ?
Pai.deschid contul la o filiale a Postei din Paris, daca cumva plec si nu am timp de închiderea a contului, fara alte datorii, bineinteles, sa stiu ce dac in Ro, ptr inchiderea lui , va multumesc din suflet, cu stima
Indicat este sa mergeti la banca si sa depuneti o solicitare de inchidere de cont.
Chiar daca banca respectiva ar avea sucursale si in Romania, fiecare tara are baza sa de date , reguli si proceduri proprii.
O zi frumoasa!
Va multumesc mult !
Vreau să știu cum pot să închid un cont de Franța,eu fiind pe teritoriul României?