avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1820 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie anaf pentru sportivi (tenis)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie anaf pentru sportivi (tenis)

Buna ziua,
Ma poate lamuri cineva ce declaratie ar trebui sa depun la anaf daca In urma organizarii unui turneu de tenis unde s-au primit premii, am avut atat rezidenti cat si nerezidenti?
Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 26 Februarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Stabilirea rezidentei fiscale in strainatate pt persoane fizice elenamartinez elenamartinez Buna ziua! conform nuçoului cod fiscal rezidentii romini din alte tari trebuie sa anunte stabilirea rezidentei fiscale in tara unde se afla. Situatia mea ... (vezi toată discuția)
Plata contributiilor sociale si a impozitului pe profit persoana nerezidenta. CameliaGradea CameliaGradea Buna ziua, Va rog frumos daca ma puteti lamuri intr-o problema , o persoana fizica rezidenta angajeaza cu contract de munca o persoana fizica nerezidenta , ... (vezi toată discuția)
Nerezident din 2008, dar obligatii? anamic anamic Sunt plecata din 2008 in afara, in 2010 m-am intors pentru 60 zile, apoi am plecat din nou. Contractul de munca a fost suspendat din 2008 pana in 2014 cand s-a ... (vezi toată discuția)