Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare bani din despagubire accident de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare bani din despagubire accident de munca

Buna ziua
Am avut un accident de munca in Spania in urma caruia mi sa amputat un picior ... la 4 ani de la accident compania de asigurari ma despagubit ,iar banii vor fi transferati intr-un cont in Romania ....eu locuind in Romania.
As dori sa stiu daca acesti bani ce provin din asigurare Spania ..sunt impozabili in Romania ...daca trebuie sa ai declar sau nu ?
Va multumesc !!
george-neagu, moderator