Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Tulburarea liniștii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Tulburarea liniștii

Revin....
Lucrurile stau așa !!!
ora 21.00 am sesizat la secția de poliție tulburarea liniștii. Până au ajuns ei acestea și au luat lucrurile și au plecat . Cei doi polițai s a deplasat și la mine la ușă că nu i au găsit la fata locului.
Mi au cerut actul de identitate și au scris CNP .
Mă întreb la ce le trebuie CNP ?
Daca refuzam eram pasiva de amenda .
De acest lucru cu tulburarea liniștii au cunoștință la secția de care aparțin , primarul care a primit și el o sesizare și poliția locală.

CNP este un mijloc de a vă identifica unic