Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Formularul A1
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Formularul A1

Am contractat o firma de constructii din Romania pentru efectuarea unor lucrari de renovare la o casa. Lucrarile vor dura aproximativ 3 luni. Firma deja si-a inceput activitatea insa nu a efectuat demersurile necesare obtinerii formularului a1. Se poate oare solicita eliberarea formularului a1 si ulterior inceperii lucrarilor? Este absolut necesar acest formular? Care sunt consecintele daca angajatii firmei nu au acest formular?
Multumesc
dallia, utilizator
Formularul A1 se foloseste in cazul detasarii.

Eliberarea formularului A1 se solicita anterior inceperii lucrarilor.
Cornel Vasile, Consilier juridic