Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Tip de contract venit din alta sursa ong
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Tip de contract venit din alta sursa ong

Buna ziua,

ONG-ul nostru coordoneaza un proiect ERASMUS pe o durata de 5 luni. Avem dreptul sa achitam salarii catre echipa de implementare, dar avand in vedere ca este doar o forma de colaborare si nu se incadreaza CM ne intereseaza sa stim ce tip de contract vom utiliza doar pentru a achita impozitul pe salarii. De mentionat ar fi si faptul ca echipa de implementare, achita deja asigurarile sociale, proiectul fiind doar o colaborare de 4-6 ore/saptamana.

Exista posibilitatea de a achita doar impozitul pentru aceste sume ?
george-neagu, moderator
Nu. Acolo vi se impune doar sa incheiati contracte de munca.