avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu medical

Tot anul 2017 am avut salariul net de 2746 lei, iar in ian 2018 am avut 3001 lei. In cepand cu 23.02.2019 am avut concediu medical pe chirurgie pana in 25.02.2018 (pentru o operatie de hernie inghinala), iar din 25.02.2018 pana in 18.03.2018 inca 21 zile de concediu medical la externare, am vazut ca este trecut cod diagnostic 564 cronic. Intrebare: cum se face calculul pentru aceasta perioada de concediu medical, cam cati bani voi lua in mana, care va fi netul????
Ultima modificare: Luni, 5 Martie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Plagă infectată. spitalul spune că sunt sănătos! misulino misulino In urma cu 3 saptamani am fost operat la un spital de stat din Bucuresti de granulom, dupa ce in octombrie 2017 fusesem operat in acelasi loc (zona inghinala) ... (vezi toată discuția)
Dupa 9 ani de incadrare in gradul 2 de handicap (accentuat) am fost schimbat la gradul 3 (mediu) OvidyuNicu OvidyuNicu Popa N. nascut pe data 31.05.1990 (Galati) cu diagnosticul de Stenoza Valvulara Pulmonara Congenitala, cod boala Q22 si Q23. - La varsta de 7 ani am suferit ... (vezi toată discuția)
Indemnizație cm Adyade90 Adyade90 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul. Eu am intrat in CM imediat după Concediu creștere copil. În ultimile 6 luni am avut următoarele ... (vezi toată discuția)