Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imi vin penalitati
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imi vin penalitati

am si eu o mare dilema .acum 1 an si 6 luni am facut contract cu RDS si in momentul in care ne-a instalat cablul lau taiat pe cel de la UPC.in necunostinta de cauza nu am facut reziliere de contract cu UPC-ul si acum ne-am trezit ca suntem buni de plata dupa atata timp(cu penalizarile de rigoare).daca dovedesc cu contractul de la RDS ca nu am mai avut nevoie de UPC se rezolva ceva sau tot sunt buna de plata ?si daca nu platesc ce se intampla?raspuns urgent va rog
Contractul cu RCS nu se putea rezilia singur doar prin taierea cablului.Era necesar sa solicitati dvs. acest lucru. Sunteti buna de plata cu penalitati cu tot.Nicio alta demonstratie nu are relevanta.
Cititi bine contractul si vedeti ce scrie la sanctiuni pt. neplata.