Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... comision administrare banca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

comision administrare banca

sunt pensionar si am deschis un cont pentru pensie la Procredit bank. cand am initiat demersul, prin contract, am avut comision zero pe luna, apoi el a inceput sa creasca la 1 leu , apoi 1,5 lei, la 10 (zece) lei lunar, ca incepand din luna februarie 2018 sa ajunga la 20 (douazeci) lei lunar. Beneficiez de SMS cand fac cumparaturi si extras de cont online lunar.
Este legal conform noilor reglementari?
Multumesc,
Comisioane percepute pensionarilor de:

Procredit Bank
 0% la retragerea de la ATM-urile proprii în cazul în care clientul optează pentru unul din cele două pachete: ProPensionari și ProPensionariPlus;
 0,2% suma – retragere ATM-uri ProCredit Bank;
 0,5% suma + 2,5 lei/suma – retragere alte ATM-uri;
 0,5 lei la interogare sold;
 0,55%/suma comisionul perceput de bancă la retragerea de la casieriile ProCredit Bank.

Intrebarea nu a fost inteleasa. din februarie 2018, procreditbank incaseaza din contul meu comision de administrare lunar de 20 (douazeci) lei lunar. E mic, e mare, e normal - plecand de la zero lei pentru pensionari?
Eu v-am postat comisionanele retinute pensionarilor de acea banca.

Eu primesc pensia de peste 10 ani pe card la o anumita banca.
Niciodata nu mi s-a oprit nici macar 1 ban, ca si comision.
Poate d-voastra ati fost de acord cu alte facilitati oferite de acea banca, inafara primirii pensiei.
Clarificati toate detaliile cu acea banca.