Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului

Bună seara
VA rog să-mi spuneți, dacă îmi schimb locul de munca, în alta societate, noul angajator îmi poate vedea și fisa postului de la locul de munca precedent sau doar actele adiționale la contractul de munca!?
Mulțumesc anticipat!
Noul angajator nu poate vedea niciun act din dosarul dvs de personal.

In schimb, potrivit alin.4 al art.29 C.mun., angajatorul poate cere informatii in legatura cu persoana care solicita angajarea de la fostii sai angajatori, dar numai cu privire la activitatile indeplinite si la durata angajarii si numai cu incunostintarea prealabila a celui in cauza.