Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... termen de reparatie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

termen de reparatie

daca predau un produs defect vanzatorului pe data de 1 ora 09.00...cand inseamna ca au expirat cele 15 zile calendaristice?
Nu este obligatoriu ca reparatia sa fie posibila in 15 zile
Daca este vorba despre piesa import termenul se poate prelungi
Se calculeaza zile lucratoare
si daca nu este nevoie de piesa din import...cum se calculeaza exact?

gi-jane2, moderator
Nu a fost nevoie de piesa din import.Opc a facut avertisment.Intreb cum se calculeaza exact?

ynocentta a scris:

Nu este obligatoriu ca reparatia sa fie posibila in 15 zile
Daca este vorba despre piesa import termenul se poate prelungi
Se calculeaza zile lucratoare