avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1816 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie pensie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie pensie

Buna ziua! Am o intrebare, va rog, legata de pensie. Pe langa contributia lunara, pe care o achit catre Casa de Pensii prin intermediul angajatorului, se poate plati suplimentar pentru a beneficia de o pensie mai mare ulterior?
Ultima modificare: Luni, 5 Martie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Oana Beldie , Avocat 22:15, 5 Martie 2018
Buna seara,

Incercati varianta unei pensii private.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare ani de cotizatie ptr. pensie sisilvia sisilvia prima intrebare: pentru a iesi la pensia anticipata imi lipsesc 5 ani de cotizatie,as putea sa platesc cotizatia pentru ei ptr.a beneficia de pensie ... (vezi toată discuția)
Contributie la pensia de la stat Larisa I Larisa I Buna ziua! As dori sa fac un contract cu Casa de pensii, pt a putea sa imi platesc contributia la pensie. In momentul de fata, nu sunt angajata, am o ... (vezi toată discuția)
Sfat juridic referitor la pensie Daniel1971 Daniel1971 Buna ziua. Numele meu este Daniel, 47 de ani, si am o mare dilemai drept urmare va rog sa ma ajutati cu un sfat. Din septembrie 2017 sunt beneficiarul unei ... (vezi toată discuția)