Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Retragere actiune
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Retragere actiune

Ajutati ma, va rog cu un sfat referitor la urmatoarea situatie: tatal copilului meu tocmai m a actionat in instanta pt modificarea programului de pastrare a legaturilor cu minorul. Inca nu am facut intampinarea, iar el vrea sa si retraga actiunea. Ce risc daca nu fac intampinare, iar el nu si retrage actiunea? Pana nu vad nu l mai cred. Am inteles de la el ca nu si poate retrage actiunea inainte de primul termen. Asa este? Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Depuneti întâmpinare ca sa nu pierdeți dreptul la probe în apărare.
Puteti merge cu el cand va retrage acțiunea daca asa dorește dar e posibil sa va înșele...