Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită.
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită.

Bine ziua! Daca am un credit ca persoana fizica la o societate non bancara(credius), si in acelasi timp sunt si persoana juridică, avand un srl, si in calitate de persoana fizica sunt pusa sub executare silită,exista posibilitatea ca creditorul sa imi pună poprire pe societatea comercială? La care mentionez ca sunt unic asociat si administrator! Multumesc anticipat!
NU se pune poprire pe societatea comerciala, insa exista alte mijloace prin care veti putea fi executat silit utilizandu-se mijloacele financiare sau bunurile apartinand societatii respective
Buna ziua,
executarea silita urmareste titularul creantei. Nu se poat face executari silite asupra altor persoane fizice sau juridice ce nu fac parte din incheierea de incuviintare silita.