Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pe salariu pentru recuperare datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pe salariu pentru recuperare datorie

Buna ziua, acum 3 ani am imprumutat pe cineva cu o suma de bani, pe care nu i-am recuperat. Anul trecut in vara am incheiat un proces verbal de recunoastere de plata cu respectivul pe care din pacate nu l-a respectat. Acum m-am hotarat sa il dau in judecata in speranta ca poateimi recuperez bani. Vreau sa stiu daca in urma castigarii se poate pune propire pe salariu, care reprezinta de fapt solda lui, acesta fiind la scoala de subofiteri, pentru a putea recupera datoria. Nu vreau sa cheltui bani sa il dau in judecata fara o garantie ca as putea recupera datoria. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Katalynna, utilizator