Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare proprietate

Buna ziua! Am mostenit de la bunicii mei o proprietate, care nu a fost intabulata pe numele lor, iar mie mi-au facut doar un act de donatie. Ce trebuie sa fac ca sa pot intabula pe numele meu? Mentionez ca vechii proprietari sunt morti.
Deci ar trebui prima data sa intabulez pe bunici si apoi pe mine? Multumesc pentru informatie, o sa merg cu actele la un notar, sa ma ajute sa le pun toate cap la cap.
Dana-Ralucaa, utilizator