Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Denunt cu privire la o evaziune fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Denunt cu privire la o evaziune fiscala

Buna ziua,
Unde as putea depune un denunt cu privire la o evaziune fiscala?
george-neagu, moderator
In cazul infractiunilor de evaziune fiscala urmarirea penala trebuie efectuata de procurorul de la parchetul de pe langa tribunal.
Puteti sesiza ANAF din judetul dvs. in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Dacă aveți informații referitoare la o posibilă fraudă fiscală sau vamală, puteti sa le transmiteți în scris datele , completând formularul unic de contact, disponibil pe site-ul ANAF, la adresa [ link extern ] /,
sau la registratura ANAF din București, str. Apolodor nr. 17, sector 5.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Bună ziua,

Am avut de făcut un semineu, am contactat o persoana care stiam ca face. A terminat lucrarea intre timp eu eram la spital cu o racela a rămas cu soția. I-a cerut 500 lei in plus fata de suma negociata si i-a zis ca factura si garanție i-o aduce a doua zi

Mentionez asta sa intamplat pe 24/01/2023. Acuma semineul scoate fum de a afumat toți peretii si el nu mai răspunde la telefon.

Am fost la Anaf Roman si a zis ca reclamatie se depun la Suceava. Vă mulțumesc aștept un răspuns
Manuela Rășină, administrator
Depuneti reclamatia la Suceava, cu nr. de inregistrare/ data. Sesizarea se poate depune prin posta cu confirmare de primire.