Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de munca ilegalitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de munca ilegalitate

Salut , am și eu o întrebare , ce pot face dacă patronul îmi spune ori faci ca mine ori zbori , in condițiile in care eu îmi respect programul și fac ceea pentru ce am fost angajat ? Și încă o întrebare la o sala de Fitness este legal sa angajezi pe oricine ca instructor de Fitness , sau acea persoana trebuia neaparat sa aibă atestat de instructor de Fitness ? Și dacă este ilegal ce pățești ?
baracudajr91, utilizator
Condițiile de angajare le stabilește angajatorul ...Din practica întâlnita, lipsa studiilor necesare ocupării unei funații duce la nulitatea c.i.m.

Nerespectarea legislației muncii poate fi sesizata ITM-ului.
Cornel Vasile, Consilier juridic