avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire

Bună ziua!In urma succesiunii am obținut un teren intabulat pe toți trei frații.Am construit o casa cu trei intrări separate dar cu pereți comuni.Acum vrem sa facem departajare.Fiecare cu terenul și casa lui. Pot să treacă direct casa ai terenul,pe fiul meu ,înainte să semnăm toți frații la notar , pentru departajare?
Multumesc, anticipat.O zi bună vă doresc.

Alte discuții în legătură

Moștenire ilisuanana68 ilisuanana68 Bună ziua!In urma succesiunii am obținut un teren intabulat pe toți trei frații.Am construit o casa cu trei intrări separate dar cu pereți comuni.Acum ... (vezi toată discuția)
Obtinere titlu de proprietate abramis abramis Cum pot obtine un titlu de proprietate in conditiile in care am doar un act de vanzare cumparare pe un teren (incheiat in anul 1958 intre vanzator si tatal ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog putin ajutor intr-o situtie delicata. sotia ... Sorinache21 Sorinache21 Buna ziua. Va rog putin ajutor intr-o situtie delicata. Sotia mea impreuna cu fratele ei(casatorit) au primit prin act de donatie fiecare cate 5camere si teren ... (vezi toată discuția)