avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tehnicienii radiologi beneficiaza de creșterile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tehnicienii radiologi beneficiaza de creșterile salariale de la 1 03 2018?

Sant tehnician radiolog intr-un spital orășenesc .Beneficiem de cresteri salariale de la 01.03.2018?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:52, 15 Mai 2018
Da, beneficiati de aceasta majorare.
Nu stiu cum beneficiez pentru ca majorarea este din 1 martie si eu nu am semnat actele aditionale ..nu mai inteleg nimic ...

Cornel Vasile a scris:

Da, beneficiati de aceasta majorare.

Se poate emite direct decizie de majorare ...

art.17 C.mun.
....
(5) Orice modificare a unuia dintre elementele prevazute la alin. (3) in timpul executarii contractului individual de munca impune incheierea unui act aditional la contract, anterior producerii modificarii, cu exceptia situatiilor in care o asemenea modificare este prevazuta in mod expres de lege sau in contractul colectiv de munca aplicabil.
cum as putea contacta un avocat de domeniu civil ?
- prin intermediul mesageriei private,

- prin alegerea unui consultant din Catalog
www.avocatnet.ro/Consultanti...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor si salarizare Casal Casal Sant tehnician imagistic la un spital orășenesc ,as dori sa stiu cat trebuie sa fie salarizarea mea si unde ma incadrez .dupa cresterea din 1.03.2018 ! Si ... (vezi toată discuția)
Caut avocat georgemiscalencu georgemiscalencu Salutare, Nu stiu daca este cel mai potrivit loc pentru asta si imi cer scuze daca nu este, dar imi poate recomanda cineva un avocat cu experienta in acest ... (vezi toată discuția)