Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tehnicienii radiologi beneficiaza de creșterile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tehnicienii radiologi beneficiaza de creșterile salariale de la 1 03 2018?

Sant tehnician radiolog intr-un spital orășenesc .Beneficiem de cresteri salariale de la 01.03.2018?
Da, beneficiati de aceasta majorare.
Nu stiu cum beneficiez pentru ca majorarea este din 1 martie si eu nu am semnat actele aditionale ..nu mai inteleg nimic ...

Cornel Vasile a scris:

Da, beneficiati de aceasta majorare.

Se poate emite direct decizie de majorare ...

art.17 C.mun.
....
(5) Orice modificare a unuia dintre elementele prevazute la alin. (3) in timpul executarii contractului individual de munca impune incheierea unui act aditional la contract, anterior producerii modificarii, cu exceptia situatiilor in care o asemenea modificare este prevazuta in mod expres de lege sau in contractul colectiv de munca aplicabil.
cum as putea contacta un avocat de domeniu civil ?
- prin intermediul mesageriei private,

- prin alegerea unui consultant din Catalog
www.avocatnet.ro/Consultanti...