avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pentru calculul pensiei imi trebuie adresa cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pentru calculul pensiei imi trebuie adresa cu veniturile neinscrise in cartea de munca (acord global, premii, ....) la o institutie desfiintata dupa anul 1989.

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati, daca se poate, sa gasesc arhiva Centrului de Cercetare Stiintifica si Inginerie Tehnologica pentru Articole Casnice (C.C.S.I.T.A.C.) din Bucuresti, cu adresa in str. VERGULUI, nr. 41, sect. 2, unde am lucrat in perioada 1982-1988 si care s-a desfiintat dupa anul 1989 (asa am aflat).
Ulterior, la aceeasi adresa a mai figurat SC LATINA PLASTICS SA, dar nu stiu ce legatura exista intre ele, eventual ce legatura ar fi cu aflarea arhivei C.C.S.I.T.A.C..

va multumesc anticipat si va doresc toate cele bune!
Cristina Giurcan.
Cel mai recent răspuns: Cristina Giurcan , utilizator 11:07, 16 Martie 2018
Faceti o cerere catre Arhivele nationale.
Arhivele Naționale ale României (aparat central)
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Telefon Relații cu Publicul: 021 / 314 43 31, 021 / 313 92 95
Telefon Secretariat: 021 / 312 67 04
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38

e-mail: secretariat@arhivelenationale.ro
Depuneti o solicitare si la Direcţia Arhivelor Naţionale ale Municipiului București
Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: smban@arhivelenationale.ro
Buna dimineata,

Va multumesc mult pentru promptitudine si pentru ajutor.

Va doresc toate cele bune Dv. si celor dragi Dv.!

Cristina Giurcan.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arhive Adina Mustata Adina Mustata Buna ziua. Unde as putea gasi arhivele de la IJCM Alba santier nr 2 Sebeș, pentru perioada 1974-1980? Mentionez ca am apelat si la Arhivele din Alba dar fara ... (vezi toată discuția)
Arhiva intreprinderea pentru mecanizarea evidentei bucuresti ( imeb) andreica50 andreica50 Buna ziua, Ma puteti indruma sa gasesc arhiva acestei intreprinderi pentru a obtine o adeverinta pentru pensie? Am lucrat aici in perioada 1976-1979, Va ... (vezi toată discuția)
Adeverinta acumulatorul liviu vasilescu liviu vasilescu cum pot obtine o adeverinta de grupa II de la fosta intreprindere acumulatorul bucuresti, pantelimon, sos. biruintei 98? nu gasesc pe net niciun numar de ... (vezi toată discuția)