Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comisioane bancare
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comisioane bancare

Am primit extrasul lunar pe mail de la unicredit, unde am un credit in euro. Pentru prima dată din anul 2011 imi apar in document trei comisioane. Două de transmitere extrase prin posta si un comision de administrare cont toate in euro. Nu am primit documente prin posta niciodată si nu am fost înștiințarea despre comisionul de administrare. Am vorbit si cu cei de la sucursala si cu cei dela call center si am fost si la o sucursala apropiată. Nimeni nu m-a putut lamuri doar mi s-a comunicat că au transmis reclamația mea la un departament care nu mi s-a putu spune cum se numeste. Este corect sa mi se rețină aceste Comisioane?
Până acum ați primit extrase doar pe mail? E posibil ca să fi apărut vreo procedură care îi obligă să trimită cu poșta. Solicitați să vină doar electronic. Cât despre cel de administrare, dacă nu e exagerat de mare, el a tot existat. Băncile au promoții în care în primii...ani nu ai comisioane. Cunosc o situație din asta. Pe vorbe mi s-a spus că e fără comisioane iar în condițiile generale era scris 5 ani. Verificați. Vor răspunde la reclamație, dar durează fiindcă o compun în limba de lemn
Solicitarea a fost ca documentele sa-mi fie transmise prin mail, iar referitor la comision nu am avut nicio promotie. Este un cont de credit din anul 2011. Nu este cont curent de salarii sau de depozite.