avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1097 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnul onorific in Serviciul Patriei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnul onorific in Serviciul Patriei

Se cumuleaza anii de vechime ca Militar angajat pe baza de contract (2002-2004) cu cei de vechime ca subofiter (2004-2018) în vederea acordarii Semnului onorific in Serviciul Patriei?
Cel mai recent răspuns: D-191 , utilizator 20:13, 17 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Perioada respectiva nu vi se va lua in considerare.

Potrivit Legii 574/2004, "semnul onorific În Serviciul Patriei se conferă maiştrilor militari, subofiţerilor şi funcţionarilor publici cu statut special, cu grade profesionale echivalente cu gradele de maiştri militari şi subofiţeri, ...."
Multumesc cu respect!
O seară plăcută!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinul militar cl 2 rahova rahova Sunt confuz!!! Legea 574 din 14 decembrie 2004 (Legea 574/2004) Art. 1. - (1) Decoratia Semnul onorific In Serviciul Patriei pentru maistri militari, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua....perioada in care am fost soldat(1991-1992),perioada ... val3ros val3ros buna ziua....perioada in care am fost soldat(1991-1992),perioada in care armata era obligatorie ,se poate lua in considerare la conferirea semnului onorific IN ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei pentru primirea semnului onorific ''in serviciul patriei'' oprita oprita Am lucrat cadru militar (politist) peste 27 de ani.La 25 de ani trebuia sa primesc semnulonorific \"In serviciul patriei\" conferit subofiterilor si ... (vezi toată discuția)