Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnul onorific in Serviciul Patriei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnul onorific in Serviciul Patriei

Se cumuleaza anii de vechime ca Militar angajat pe baza de contract (2002-2004) cu cei de vechime ca subofiter (2004-2018) în vederea acordarii Semnului onorific in Serviciul Patriei?
Perioada respectiva nu vi se va lua in considerare.

Potrivit Legii 574/2004, "semnul onorific În Serviciul Patriei se conferă maiştrilor militari, subofiţerilor şi funcţionarilor publici cu statut special, cu grade profesionale echivalente cu gradele de maiştri militari şi subofiţeri, ...."
Multumesc cu respect!
O seară plăcută!