Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Talon pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Talon pensie

In situatia incasarii pensiei in cont bancar,talonul il pot ridica de la casa de pensii odata la 3 luni? daca da cum trbuie sa procedez.
Talonul de pensie vi-l aduce postasul acasa.
Puteti conveni cu acesta sa va lase talonul intr-un plic, in cutia postala.
Daca ridicati talonul la 3 luni, riscati sa vi se blocheze pensia din a 2-a luna, stiut fiind ca atunci cand primiti talonul de pensie de la postas, cotorul talonului se completeaza cu datele personale si se returneaza la casa de pensii.