Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Referitor cupoane de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Referitor cupoane de pensie

Anul trecut am optat pentru primirea pensiei pe card bancar si de atunci mereu am probleme cu cuponul de pensie.Daca nu sunt acasa ,postasul returneaza cuponul la Posta si trebuie sa merg dupa el acolo.Intrebarea mea este ,daca nu exista posibilitatea ca postasul sa-mi lase cuponul in casuta postala?Este obligatoriu sa semnez la postas de primirea cuponului?Mltumesc
Nu. Nu va poate lasa cuponul in cutie.
Puteti lasa o procura notariala pt un vecin care poate ridica si cuponul dvs, sau incepand cu data de 15 ale lunii urmatoare il puteti ridica ( pe luna anterioara) de la Casa de Pensii.