avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 105 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, Daca am o pensie de urmas pt care am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, Daca am o pensie de urmas pt care am solicitat sa ...

Bună seara!!
Daca am o pensie de urmas și am solicitat sa intre pe card, cuponul de pensie care o sa vina la domiciliu trebuie semnat pentru a fi ridicat, sau se poate ridica pur și simplu fără sa fie nevoie vreo semnatura? (Si cât timp se țin cupoanele la posta , în cazul în care nu reusesti)

dacă ma poate ajuta cineva cu un răspuns v-as ramane recunoscătoare.
Ultima modificare: Joi, 8 Decembrie 2022
Georgiana10983, utilizator
Cel mai recent răspuns: Georgiana10983 , utilizator 23:45, 10 Decembrie 2022
Buna ziua!
Talonul de pensie va este adus acasa de catre postas.La oficiul postal se pastreaza trei luni,apoi este predat.
Trebuie sa semnez ceva pt a primi cuponul de la poștaș? Sau semnează poștașul precum ca l ai primit ?
Mama mea primeste pensia pe card si talonul il aduce postasul.Dar nu semneaza nimic
Mulțumesc frumos pt răspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cupon de pensie ghita49 ghita49 Am citit pe internet ca pentru cei care primesc pensia pe card bancar nu se mai tiparesc cupoane de pensie si implicit nu mai primim acest act. Poate sa-mi ... (vezi toată discuția)
Talon de pensie alany alany De mai mult timp tatal meu nu mai locuieste la domiciliul din buletin,pensia o ridica pe card si taloanele de pensie raman la posta.ma intereseaza cum ridic ... (vezi toată discuția)
Neridicare talon pensie viomusicstudio viomusicstudio Va salut! Are ceva daca nu ridic talonul de pensie? Mentionez ca am o pensie de urmas (dupa mama si tata) definitiva deoarece am handicap locomotor. Pensia o ... (vezi toată discuția)