Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, Daca am o pensie de urmas pt care am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, Daca am o pensie de urmas pt care am solicitat sa ...

Bună seara!!
Daca am o pensie de urmas și am solicitat sa intre pe card, cuponul de pensie care o sa vina la domiciliu trebuie semnat pentru a fi ridicat, sau se poate ridica pur și simplu fără sa fie nevoie vreo semnatura? (Si cât timp se țin cupoanele la posta , în cazul în care nu reusesti)

dacă ma poate ajuta cineva cu un răspuns v-as ramane recunoscătoare.
Georgiana10983, utilizator
Buna ziua!
Talonul de pensie va este adus acasa de catre postas.La oficiul postal se pastreaza trei luni,apoi este predat.
Trebuie sa semnez ceva pt a primi cuponul de la poștaș? Sau semnează poștașul precum ca l ai primit ?
Mama mea primeste pensia pe card si talonul il aduce postasul.Dar nu semneaza nimic
Mulțumesc frumos pt răspunsuri!