Forum Discuţii juridice Executare silită Este necesara formularea unei cereri de întoarcere a ...
Discuție deschisă în Executare silită

Este necesara formularea unei cereri de întoarcere a executării silite?

Bună seara!
Într-un dosar civil instanţa a decis următoarele: Dispune anularea formelor de executare emise în dosarul de executare nr. ...... Obligă intimata să plătească suma de XXX lei contestatoarei, reprezentând cheltuieli de judecată. Dispune restituirea către contestatoare a taxei judiciare de timbru în sumă de XXX lei, plătită conform chitanţelor....Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare..
Mai este necesară înaintarea către instanţă a unei cereri de întoarcere a executării silite?
Menţionez că aceasta este soluţia pe scurt, afişată pe portal.just.ro.
Vă mulţumesc anticipat!
ContSters459304, utilizator
Daca nu a fost solicitata pe calea contestatiei la executare o puteti solicita si pe cale separata.
Vă mulţumesc mult, domnule avocat!
Cereti pe cale separata Intoarcerea Executarii Silite dupa ce obtineti dovada sumei retinuta ...!!!
Dupa ce adunati toate sumele poprite ( retinute ) puteti formula pe cale separata intoarcerea executarii silite
Mulţumesc mult!