avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Obligativitatea de a vaccina copilul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Obligativitatea de a vaccina copilul

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu legea despre vaccinarea obligatorie. As vrea sa stiu cum suna exact si nu stiu unde o pot gasi.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:08, 22 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gasiti informatii aici:
www.avocatnet.ro/articol_403...
si aici:
www.avocatnet.ro/articol_461...
Propunerea legislativa trebuie aprobata si in Camera deputatilor si apoi promulgata de catre presedinte. Legea se aplica dupa publicarea in MO
Sa inteleg ca un copil nevaccinat nu poate fi primit la gradinita/scoala? Nu imi este foarte clar.

Buna ziua,
CORECT, reprezinta un pericol pentru ceilalti copii!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Discuții diverse - ajutor pentru mamele cu mai mult de trei copii viorica banu viorica banu De ajutorul de mama cu mai multi de trei copii beneficiaza si mamele mai in virsta ?( am 58 ani si am dat nastetr si crescut sase copii) (vezi toată discuția)
De cand se poate solicita talonul mov de pensie în format electronic? eve25 eve25 De cand se poate solicita talonul mov de pensie în format electronic? Am tot cautat informatii dar nu gasesc un termen clar.. vreau sa fac solicitare pentru ... (vezi toată discuția)
Proces legislativ. ContSters394463 ContSters394463 Buna ziua ! Nu am cunostinte in domeniu si pun o intrebare: Daca parlamentul voteaza o modificare a unui articol dintr-o lege este necesar ca presedintepe ... (vezi toată discuția)