Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Obligativitatea de a vaccina copilul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Obligativitatea de a vaccina copilul

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu legea despre vaccinarea obligatorie. As vrea sa stiu cum suna exact si nu stiu unde o pot gasi.
Va multumesc anticipat.
Gasiti informatii aici:
www.avocatnet.ro/articol_403...
si aici:
www.avocatnet.ro/articol_461...
Propunerea legislativa trebuie aprobata si in Camera deputatilor si apoi promulgata de catre presedinte. Legea se aplica dupa publicarea in MO
Sa inteleg ca un copil nevaccinat nu poate fi primit la gradinita/scoala? Nu imi este foarte clar.

Buna ziua,
CORECT, reprezinta un pericol pentru ceilalti copii!