avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Raspuns la intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Raspuns la intampinare

Buna ziua. Am depus in urma cu cateva saptamani la judecatorie, o cerere de chemare in judecata a angajatorului, pentru drepturi banesti. Azi am primit o adresa, in care mi se aduce la cunostinta ca in termen de 10 zile de la primire, am obligatia de a depunde raspuns la intampinare.
Ce anume ar trebui sa raspund acestei comunicari? Sau ce anume ar trebui sa depun?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: NinelM , utilizator 18:59, 22 Martie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pentru raspuns. O seara excelenta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Traseu documente cerebel33 cerebel33 Buna ziua, dupa depunerea intampinarii (dosar civil),care este traseul acesteia? -se studiaza de comitetul de judecata si apoi este trimisa partii ... (vezi toată discuția)
Care este termenul in care se raspunde la intampinare? ramos57 ramos57 Buna ziua, Care este termenul legal de a raspunde la intampinare si care este baza legala. Cu stima, (vezi toată discuția)
Buna. dupa cate zile de la primirea dosarului cu cererea de apel ... Mika T Mika T Buna. Dupa cate zile de la primirea dosarului cu cererea de apel tribunalul care trb. sa judece apelul trimite citatiile partilor din dosar. Multumesc. (vezi toată discuția)