Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Militar veteran
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Militar veteran

Dacă pe contractul de vânzare cumpărare este trecută și soția se mai plătește impozit pe clădire dacă soțul este veteran?
Pentru plata impozitului pe cladiri legea veteranilor prevede scutire pentru veterani si pentru vaduvele veteranilor de razboi.
In cazul dvs., sotia nu este scutita de impozit pe cladiri si se plateste 50 % din impozitul total datorat pe cladirea respectiva.